Recenzje książek z biblioteczki Magdaleny Szyszki
niedziela, 24 lipca 2011

Wiadomo nie od dzisiaj, że wszelkiego rodzaju zamki, pałace i stare domy są świetnym tłem dla powieści kryminalnych, sprzyjają budowaniu napięcia i wszelkim tajemnicom. Oczywiście takie tło to dopiero początek, trzeba je umieć odpowiednio wykorzystać, a ja biorąc tę książkę do ręki bardzo chciałam się dowiedzieć, czy autorce się to udało.

niedziela, 17 lipca 2011

Ostatnio zauważyłam, że moje czytanie zaczął charakteryzować pewien pośpiech. Zachłannie i niecierpliwie pochłaniałam kolejne książki, przebiegałam zdania, przewracałam kartki, a potem przeczytane pozycje odkładałam na półkę. Tak było do momentu, kiedy trafiłam na „81:1 Opowieści z Wysp Owczych". W tej książce odnalazłam spokój, czytałam ją niespiesznie, robiąc przerwy między kolejnymi opowieściami po to, żeby utrwalić w pamięci opowiadane historie, przedstawiane obrazy, po to, żeby odczuć je całą sobą, zanurzyć się w nie i nimi nasycić.

środa, 13 lipca 2011
Przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, który odbywał się na Facebooku. Losowanie odbyło się w ten sposób, że każdemu komentarzowi, licząc od najstarszego, przyporządkowany został numer, następnie skorzystałam z serwisu: Random.org , gdzie wprowadziłam przedział liczb od 1 do 7, bo tyle było komentarzy. Program wylosował cyfrę, którą nawiasem mówiąc zawsze uważałam za moją szczęśliwą, a jak się potem okazało, to jest też moja cyfra numerologiczna. No dobrze, nie przedłużam, wylosowany numer to 4, a czwarty komentarz dodała Małgorzata Lusa-Rzeska, która wygrywa "Zaginioną księgę z Salem". Zwyciężczyni serdecznie gratuluję i proszę o kontakt pod adresem: naturegirl@gazeta.pl, w celu przekazania danych do wysyłki, a wszystkim pozostałym bardzo serdecznie dziękuję i zachęcam do śledzenia bloga, bo kolejne konkursy będą niebawem, tym razem już raczej na blogu, nie na Facebooku, chociaż... kto wie.
Tagi: konkursy
14:29, naturegirl , Konkursy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 12 lipca 2011
Jeszcze tylko do godz. 22 można się zgłaszać do konkursu, w którym do wygrania jest "Zaginiona księga z Salem" Katherine Howe. Przypominam, że konkurs odbywa się na mojej stronie na Facebooku. Serdecznie zapraszam!
Tagi: konkursy
18:57, naturegirl , Konkursy
Link Dodaj komentarz »

Być może nie wypada się do tego przyznawać, ale jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością McCarthy’ego. Nie czytałam ani „Krwawego południka”, ani żadnego innego utworu tego autora? Głównym tego powodem była słynna mroczność tych powieści i moje niezdecydowanie, czy aby na pewno chcę właściwie wchodzić w taki właśnie świat i taki klimat. Postanowiłam jednak zaryzykować.

niedziela, 10 lipca 2011

Każdy z nas, przez całe życie, gromadzi wokół siebie całe mnóstwo przedmiotów, mniej lub bardziej ważnych, wartościowych i potrzebnych. W miarę rozwoju cywilizacji jest ich coraz więcej. Mikołaj Łoziński poprzez pryzmat przedmiotów opowiedział fascynującą historię rodziny, która w dużym stopniu jest jego rodziną.

piątek, 08 lipca 2011
Z okazji bez większej okazji zapraszam wszystkich na konkurs. Tym razem nie odbędzie się on jednak na blogu, ale na jego stronie na facebooku. Do wygrania jest książka "Zaginiona księga z Salem" Katherine Howe, o której pisałam tutaj . Co trzeba zrobić? Wystarczy mieć konto na facebooku i być fanem mojej strony . Ten wpis znajduje się zarówno na blogu, jak i na tablicy na FB, należy po prostu zgłosić się do konkursu w komentarzu pod nim, ale na facebooku, nie na blogu.
Konkurs potrwa do wtorku 12 lipca do godz. 22. Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania. Wyniki będą ogłoszone jeszcze tego samego dnia lub następnego.
Gorąco zachęcam do polubienia mojej strony i wzięcia udziału w konkursie!
Tagi: konkursy
18:31, naturegirl , Konkursy
Link Komentarze (4) »
czwartek, 07 lipca 2011

Jakiś czas temu, recenzując „Równoleżnik zero" Olgierda Budrewicza pisałam, że przydałaby się jakaś pozycja, która pokazałaby, jak wygląda obecnie życie w opisywanych przez niego afrykańskich krajach. Książka Patricka Bessona to wprawdzie powieść, nie reportaż, a jednak dostarcza naprawdę wiele tak mało powszechnej wiedzy o Afryce subsaharyjskiej.

sobota, 02 lipca 2011

Tak jakoś mam, że nie przepadam zbytnio za elementami fantastycznymi w literaturze, no chyba, że są one bardzo delikatnie i umiejętnie wplecione. Kiedy ujrzałam tytuł tej książki najpierw myślałam właśnie, że to będzie fantastyka, potem przeczytałam na stronie wydawnictwa opis książki i wywnioskowałam z niego, że jednak nie, przecież procesy czarownic w Salem są faktem historycznym. Sięgnęłam więc po książkę i… przeżyłam kolejne zdziwienie.

czwartek, 30 czerwca 2011

„Niespokojny człowiek” to kolejna, ostatnia już powieść ze słynnym Kurtem Wallanderem w roli głównej. W jego życiu zaszły poważne zmiany. Przede wszystkim spełnił w końcu swoje marzenie kupując dom na wsi oraz sympatycznego labradora, z którym może chodzić na długie spacery. Mało tego, pewnego dnia dowiaduje się, że jego córka Linda związała się z Hansem - młodym finansistą i jest w ciąży. W efekcie Kurt Wallander zostaje dziadkiem małej Klary.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Info
Kontakt
Inne blogi literackie
Czytuję też:
Księgarnie internetowe
Portale związane z literaturą
Strony i blogi autorów
Wydawnictwa
Tagi

link do Syndykat Zbrodni w Bibliotece

Loading
statystyka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...